Tak, dziś jest mój dzień. Jako, że posiadam wykształcenie biblioteczne to pozwalam sobie na małe świętowanie – w końcu każda okazja jest dobra 😉

Właśnie z dniem 8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Cała inicjatywa została stworzona przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich tradycyjnie już rozpoczyna obchody X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Jak czytamy na stronie SBP:

Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.

Zwycięski plakat autorstwa Damiana Kłaczkiewicza

W marcu został ogłoszony konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek 2013, który wygrał Damian Kłaczkiewicz z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szamotułach. Hasłem akcji jest Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych, które ma uwypuklić, że biblioteka zmienia się na przestrzeni lat. Dostosowuje się do potrzeb użytkowników, inspiruje i sięga po co raz atrakcyjniejsze środki w promocji czytelnictwa.

Reklamy