zaczytani

Zobaczcie, jaką ciekawą inicjatywą są Zaczytani. Warto ich wesprzeć! Poniżej opis, pochodzący ze strony http://zaczytani.org:

Jesteśmy entuzjastami czytania, wierzymy w jego zbawienną moc!

Zaniepokojeni statystykami wskazującymi, że ponad 56 % Polaków nie przeczytało w zeszłym roku żadnej książki, stworzyliśmy kampanię Zaczytani. Wierzymy we wspólne działania! Chcemy sprowokować społeczne poruszenie, dzięki któremu powstaną biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach. Pragniemy zainspirować jak największą ilość osób do częstego zaglądania w karty książek. Wszak nie od dziś wiadomo, że ten kto czyta żyje podwójnie.

Książki przekazane przez wydawnictwa, księgarnie oraz osoby prywatne trafiają do potrzebujących placówek (oddziały dziecięce, placówki terapeutyczno-wychowawcze, świetlice środowiskowe, hospicja etc.).

Bardzo ważnym elementem akcji jest fakt, że dzieci mogą zabrać wybraną książeczkę do domu, a to z pewnością zaszczepi w nich pasję do czytania i pobudzi wyobraźnię. Dzieci będą mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń.

Placówki biorące udział w projekcie Zaczytani nie są obciążone żadnymi kosztami, książki są przekazywane bezpłatnie.

Reklamy