Minął już okrągły rok istnienia mojego bloga. Jednak zanim podsumuję go w całości, najpierw zajmę się ostatnim, czwartym kwartałem roku, czyli tym trwającym od 1 października 2013 do 31 grudnia 2013.

podsumowanie 4

Liczba przeczytanych książek w ciągu ostatniego kwartału – 6, a były to:

  1. “Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – J.K. Rowling, Media Rodzina, 2000
  2. “Pan Lodowego Ogrodu” (cz. 1) – Jarosław Grzędowicz, Fabryka Słów, 2009
  3. Ludzie to idioci! czyli jak rujnujemy sobie życie na własne życzenie i jak to zmienić” – Larry Winget, Druga Strona, 2013
  4. “Zamknij się! przestań narzekać i zacznij żyć! czyli kopniak ku lepszemu życiu” – Larry Winget, Druga Strona, 2013
  5. “Serce nie do pary. O księdzu Janie Twardowskim i jego wierszach” – Waldemar Smaszcz, IW Erica, 2013
  6. Morderstwo w Boże Narodzenie” – Agata Christie, Wydawnictwo Dolnośląskie, 2011

Wśród nich znalazły się cztery książki należące do literatury obcej oraz dwie autorstwa polskich pisarzy. Pięć z nich jest książkami współczesnymi, natomiast jedna zalicza się do klasyki światowego kryminału. Tematycznie, czytałam bardzo zróżnicowane pozycje. Od literatury dla dzieci/młodzieży, przez książkę kryminalną, aż po literaturę fantasy/fantastyczną, biografię, czy poradniki motywacyjne. Poza tym miałam okazję przeczytać aż trzy nowości.

Objawienie kwartału – W pewnym sensie, każda przeczytana w tym kwartale książka stanowiła dla mnie objawienie. Jednak wybierając jedną, postawiła bym na „Morderstwo w Boże Narodzenie” Agaty Christie (opinia tutaj). Już dawno nie udało mi się przeczytać książki w ciągu jednego dnia.

Bubel kwartału – Niestety będą to poradniki Larry’ego Wingeta (opinia tutaj). W porównaniu z innymi poradnikami są to bardzo interesujące pozycje i dające dużo do myślenia, jednak patrząc na nie na tle innych przeczytanych przeze mnie książek są zdecydowanie najsłabsze.

Trochę statystyki:

  • Choć nie wszystkie książki zostały już przeze mnie oficjalnie ocenione to już mogę powiedzieć, że średnia ocena książek wyniosła 7/10, czyli czytałam bardzo dobre tytuły.
  • Łączna liczba przeczytanych stron to 1920, czyli średnio dziennie czytałam 21 stron. Tym samym wyszło na to, że moje książki miały średnio po 320 stron.
  • Liczba opublikowanych postów na blogu to zaledwie 13, z czego najwięcej, bo aż 6 napisałam w grudniu.
  • Liczba wejść na bloga w 4/2013 wyniosła 986, 11 osób subskrybowało treści, a 5 polubiło profil na Facebooku. Liczba dodanych komentarzy w tym czasie to 41. Dziękuję!