imageW miniony weekend (18-19.04) odbyła się II Warszawska Wymiana Książek, zorganizowana w Nic Podobnego. Impreza przyciągnęła tłumy książkoholików, a jedynym warunkiem do spełnienia było dostarczenie na Wymianę własnych książek (kompletnych i niezbyt zniszczonych). Wymiana odbywała się w systemie 1:1, czyli za każdą przyniesioną książkę przysługiwała do wyboru inna.

Przynieś swoje książki, z którymi chcesz się rozstać
i w zamian wybierz sobie tyle samo książek
przyniesionych przez innych

Już przed wejściem można było zaobserwować tłum czekających na udział w wydarzeniu. Nic dziwnego, gdyż książek do wyboru było naprawdę mnóstwo. Zakres tematyczny książek był zróżnicowany, a wśród tytułów były zarówno te nowsze, jak i starsze tytuły, niestety z przewagą tych drugich.

Ja osobiście wyszłam z sześcioma książkami – dwiema nowymi, w idealnym stanie oraz czterema, po których widać, że swoje już przeszły. Niemniej jednak bardzo się cieszę, że przeczytane już tytuły mogłam wymienić na zupełnie inne, które od teraz będą mogły zagościć na moich półkach. A są to:

  • „W drodze” – Jack Kerouac
  • „Księżniczka z lodu” – Camilla Läckberg
  • „Rzym i Watykan. Przewodnik” – Adam Broż
  • „Czas patriotów” – Tom Clancy
  • „Transakcja Rhinemanna” – Robert Ludlum
  • „Dziedzictwo Scarlattich” – Robert Ludlum

Udział w Wymianie jest loterią i zależy kto, co i kiedy przyniesie. Trzeba polować i mieć trochę szczęścia w tym tłumie ludzi żądnych książek. Niestety moim znajomym go zabrakło i wrócili albo z zupełnie pustymi rękami, albo z tytułami, które nie do końca są dla nich interesujące. Cóź, życie…

A Wy bierzecie udział w organizowanych tego typu imprezach? Uważacie, że warto?