Tagi

, , , , , ,

9412_99906319412“Koci blok rysunkowy” –Nikola Kucharska, Joanna Wajs

seria: „Opowiem ci, mamo…”

liczba stron: 64

wydawnictwo: Nasza Księgarnia, 2016

moja ocena: 8/10 (rewelacyjna)

8 na 10

Uzupełnieniem książki „Opowiem Ci, mamo, co robią koty” jest tematyczny „Koci blok rysunkowy” Nikoli Kucharskiej. Pełen jest różnego rodzaju zagadek, ćwiczeń i zabaw. Najlepiej korzystać z niego po lekturze książki. A to dlatego, że w bloku pojawiają się ci sami koci bohaterowie, a niektóre zadania są wręcz dopełnieniem akcji zawartej w „Opowiem Ci, mamo, co robią koty”.

Dzięki różnorodności w poziomach zadań na poszczególnych stronach, blok jest dedykowany dzieciom w różnym wieku. Jedne wymagają sięgnięcia po kredki i pokolorowania, gdzie indziej trzeba szukać różnic na obrazkach. Nie brakuje też zadań matematycznych, w których trzeba na przykład zrównoważyć szale wagi, czy połączyć numery. Bez czytania książki niektóre zadania mogą sprawić trudności, przykładowo nie każdy od razu rozwiąże ćwiczenie, w którym trzeba pokazać wszystkie koty pani Mirelli.

Czasem koty urządzają sobie w nocy kocią muzykę. Te tutaj założyły prawdziwy koci chórek – śpiewa w nim nawet Gbur! Potrafisz rozpoznać artystów po samym cieniu?

Najpierw przeczytałam „Opowiem Ci, mamo, co robią koty”, a następnie sięgnęłam po „Koci blok rysunkowy”. To był strzał w dziesiątkę! Nie wiedziałam, czego się mogę po nim spodziewać, ale byłam mile zaskoczona, kiedy okazało się, że stanowi on kontynuację przygód kotów Gbura i Żabki, a nie jest tylko zbiorem luźnych łamigłówek. Przez znajomość książki, dziecko bardziej zaangażuje się w odkrywanie kociego świata, trenując jednocześnie swoją spostrzegawczość, koncentrację, umiejętność logicznego myślenia i zdolności plastyczne.

Sfinks to bardzo nietypowa rasa kotów – bezwłosych, a gdzieniegdzie pokrytych delikatnym meszkiem. Sfinksy – zresztą jak wszystkie koty, o czym na pewno już wiesz – najbardziej przywiązują się do swojego opiekują, a nie miejsca, w którym żyją.

Odkrycie kociego szyfru, stworzenie rodowodu kotki Księżniczki, pomaganie myszce w ucieczce przed kotem i wiele, wiele więcej. Niezależnie od tego, co jest do wykonania, wszystkie rysunki są przygotowane do tego, by je pokolorować, a blok szybko może przekształcić w barwną kocią opowieść. Dodatkowo, na każdej stronie znajdziemy ciekawostkę dotyczącą czworonogów. Na czwartej stronie okładki znajduje się Medal Super-Kociarza, który można wyciąć i powiesić na wstążeczce. Czy to nie jest atrakcyjna nagroda za uzupełnienie całego bloku?

***
Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

©ewa