Tagi

, , , ,

kastor_naprawia_rower02“Kastor naprawia rower” – Lars Klinting

tytuł oryginału: Castor punka

przekład: Magdalena Landowska

liczba stron: 40

wydawnictwo: Media Rodzina, 2017

moja ocena: 8/10 (rewelacyjna)

8 na 10

Przyszła wiosna, czas wyjść na rower! Przynajmniej taki zamiar mają Maciuś i Kastor w książce „Kastor naprawia rower”. W jaką bobrzą przygodę tym razem wprowadza nas Lars Klinting? Jak wskazuje tytuł, najnowsza książka dotyczy roweru. Co się stało i czy zaradny bóbr sobie z tym poradzi?

Seria książek o Kastorze, to świetna propozycja dla wszystkich dociekliwych maluchów, które są ciekawe świata i tego, jakich używa się narzędzi, co robi się po kolei itp. Nie inaczej jest w najnowszym tytule. Zrobiło się ciepło, a Maciuś dostał piękny czerwony rower. To wprost zachęca do dłuższej wyprawy. Dlatego oba bobry postanawiają założyć kaski, spakować prowiant i pojechać na piknik. Niestety, bardzo szybko okazuje się, że rowerzyści będą musieli zawrócić… Z koła roweru Maciusia został kapeć…

-Poczekaj! – woła Maciuś. – Nie mogę jechać! Jedno koło jest zupełnie płaskie!
– Zaraz sprawdzę – mówi Kastor. – Masz kapcia, to znaczy w twoim kole nie ma w ogóle powietrza! Musimy to dokładnie obejrzeć. Może przebiłeś dętkę.
– Popatrz – mówi Kastor. – Dziura w dętce! Wjechałeś na gwóźdź i z koła wyleciało powietrze. Musimy pójść do domu, aby to naprawić. Gdy się przebije dętkę, trzeba ją załatać. Tak to już jest.

W trakcie lektury dziecko dowiaduje się, jak należy postępować w przypadku dętki, jak sprawdzić, w którym miejscu jest dziura i co trzeba przygotować do naprawy. Mali majsterkowicze będą zachwyceni! Ciekawej treści towarzyszy ogromna ilość barwnych ilustracji, które doskonale przedstawiają wszystkie czynności, jakie musi wykonać Kastor. Czy uda mu się naprawić rower Maciusia? Czy bobry będą mogły w końcu pojechać na piknik? Wszystkich zainteresowanych finałem opowieści zapraszam do lektury książki.

***
Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Media Rodzina.

©   ewa

Reklamy